Вхід на сайт
Відновлення паролю
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо на нашому сайті! Дякуємо за реєстрацію

«Оріон NOVA». Еволюція охоронних систем

Охоронна сигналізація 11 Листопада 2017 р.

На початку 2017р. ми випустили нове покоління охоронних систем - «Оріон NOVA». Ця система стала платформою для впровадження сучасних технологій та сервісів, які вже давно вимагав ринок. Для всіх рівнів користувачів, від інсталятора до кінцевого користувача, «Оріон NOVA»  привнесла нові підходи та переваги.   

Важливо, що «Оріон NOVA» розвивається і далі. В даний час у продажу другий реліз «Оріон NOVA 4/8/16» (v1.2.1), в якому реалізована більшість побажань клієнтів, що спробували першу версію обладнання. 
 
У цій статті ми нагадаємо, що з себе представляє «Оріон NOVA», що нового в другому релізі обладнання та які подальші перспективи розвитку серії.  

Оріон NOVA в інтер’єрі

Призначення системи

І так, «Оріон NOVA» - це серія охоронних систем професійного рівня для різноманітних типів та розмірів об’єктів, від квартири до офісу чи торгового центру. 
В даний час, серія «Оріон NOVA» представлена чотирьома базовими приладами сигналізації та широким набором додаткового обладнання - клавіатури, комунікатори, модулі розширення тощо. 
Також в систему входять нові програмні продукти як для інсталяторів системи, так і для кінцевих користувачів. 
Перелік обладнання «Оріон NOVA» справді дозволяє виконати гнучку адаптацію охоронної системи під вимоги конкретного об’єкту та її користувачів.

 

Опис системи

Більш детальний огляд ми продовжимо на базі основного приладу серії – «Оріон NOVA 8». 
Хоча ззовні він виглядає так само, як і «Оріон-8Т.3.2», всередині багато цікавого. 
І так: 
 •  Мозок системи – це потужний мікроконтролер з ARM-архітектурою для миттєвої реакції системи. 
 •  Сучасний GSM-модуль для зв’язку приладу з зовнішнім світом. 
 •  8 базових зон сигналізації.
 • 2 реле для управління автоматикою.
 • 2 інтерфейси системної шини RS-485 для підключення клавіатур та додаткового обладнання. 
 • 2 виходи для підключення світлодіодів підтвердження. 
 • 1 вихід для підключення сирени.
 • 1 універсальний вихід для підключення другої сирени чи будь-якої іншої автоматики. 
 • 2 виходи живлення 12В;
 • Інтерфейс Touch memory для підключення зчитувачів ключів TM.
 • USB-інтерфейс для налаштування системи. 
 • Тримач для двох SIM-карт. 
 • Роз’єм для розширювача зон. 
 • Роз’єм для Ethernet-комунікатору. 
 
Окремо варто відмітити клемні колодки, тепер вони стали надійнішими і зручнішими. 
 
Щодо базових параметрів системи: прилад підтримує розширення до 64 зон сигналізації, до 32 виходів, 16 груп та 16 користувачів. Можливе підключення до 8 пристроїв розширення та до 4-х клавіатур будь-якого типу. Це цифри для другого релізу «Оріон NOVA», для версій починаючи з v1.2.1. (раніше встановлені прилади можливо програмно оновити до нової версії). 
 

«Оріон NOVA 8»

Клавіатури

Основним інструментом для управління охоронною системою залишається клавіатура. В системі «Оріон NOVA» - цілих 5 моделей клавіатур:
 • Перші 3 - це LED-клавіатури: K-LED4, K-LED8, K-LED16 з світлодіодною індикацією. Самі прості та доступні.  
 

      

 

 

 

 

Клавіатури K-LED4, K-LED8, K-LED16.

 • Наступна клавіатура – це функціональна клавіатура з дисплеєм - K-LCD. Вона дозволяє бачити додаткову інформацію на дисплеї та виконувати широкий набір функцій: роздільна постановка та зняття груп з охорони, адміністрування системи, перегляд журналу подій та багато іншого. Дії користувача супроводжуються екранними підказками, що значно спрощує процес керування системою. 

Клавіатура K-LCD.

 • Ну і, звісно, клавіатури K-GLCD – в білому та чорному кольорах. Поєднання функціональності, технологічності та дизайну. Лицьова поверхня з міцного коленого скла, OLED-екран, система розумної підсвітки Smart Light – роблять її  справжньою прикрасою охоронної системи. 

        

 

 

 

 

 

 

 Клавіатура K-GLCD в двох кольорових виконаннях. 

Клавіатури змінились не тільки зовнішньо, багато цікаво є і всередині. Всі клавіатури серії, крім K-LED4, мають 2 власних охоронних зони, програмований вихід та інтерфейс Touch Memory (крім K-GLCD).

Що це дає?

Як Ви добре знаєте, основою будь-якої охоронної системи є охорона вхідної групи – це вхідні двері та коридор. Так як клавіатура, в абсолютній більшості випадків, встановлюється біля вхідних дверей, то її зони можуть бути використані для підключення датчиків, що будуть охороняти саме вхідну групу. Цим самим зникає необхідність проведення ліній зв’язку цих датчиків з базовим приладом сигналізації (ППК), що дозволяє економити кабельну продукцію та покращити топологію системи. При використанні клавіатурних зон, від ППК до клавіатури йде лінія RS-485 (до 1000 м) та лінія живлення (можливо одним кабелем), а вже від клавіатури розходяться лінії підключення датчиків вхідної групи.    

Програмований транзисторний вихід в клавіатурах може використовуватись, наприклад, для підключення світлодіоду підтвердження чи керування електричним замком. 

Інтерфейс Touch Memory дозволяє підключити зчитувач ключів безпосередньо до клавіатури. Це корисно для типової охорони невеликих офісів чи магазинів з наявністю тамбура. На таких об’єктах, клавіатура може стояти всередині приміщення, а зчитувач в тамбурі чи ззовні приміщення.         
    
Окремо варто відмітити клемні колодки на клавіатурах, вони змінились і стали самозажимними. На перший погляд, і навіть при першому монтажі може здатися, що минулі колодки були зручнішими. Але це тільки на перший погляд :).  Після монтажу декількох клавіатур стає зрозумілим, що нові колодки дозволяють виконувати підключення, по-перше – швидше, по друге – надійніше. Швидше – тому, що не треба розкручувати та закручувати гвинт клемника, провід просто вставляється в колодку; надійніше – тому, що з часом сила зчеплення колодки з проводом не зменшується, а тільки збільшується, так як самозажимний механізм працює завдяки пружині.   

Клемні підключення клавіатур

Варто відмітити, що всі прилади серії «Оріон NOVA» підтримують роботу зі всіма видами клавіатур! 

Додаткове обладнання

В системі «Оріон NOVA» є ряд додаткових пристроїв та модулів, які дозволяють будувати систему як конструктор – проектувати необхідну кількість зон, виходів, входів, ідентифікаторів доступу тощо.  
 
Коротко про додаткове обладнання: 
 • Модуль M-Z – модуль для розширення системи на 8 зон сигналізації. Встановлюється на базову плату будь-якого ППК «Оріон NOVA» чи модуля M-ZP box та, відповідно, додає в систему 8 зон сигналізації.  

Модуль розширення зон M-Z

 • M-Z box – виносний модуль розширення на 8 зон. Має власний пластиковий корпус, підключається до ППК по системній шині RS-485. M-Z box потребує підключення зовнішнього живлення 12 В.            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виносний  модуль розширення зон M-Z box

 • M-ZP box - модуль розширення зон та виходів системи. Має 8 базових зон сигналізації, 4 транзисторних виходи, вихід для підключення сирени та інтерфейс Touch Memory. На плату M-ZP box можливо встановити додаткову плату M-Z і тоді реалізується 16 зон сигналізації. M-ZP box розміщується в нашому стандартному пластиковому корпусі та має блок живлення і місце під акумуляторну батарею 7А*год. Підключається до ППК, як і всі інші пристрої, по системній шині RS-485.


Виносний модуль розширення зон та виходів M-ZP box

 • M-OUT8R - модуль розширення релейних виходів. Додає в систему 8 потужних реле для управління автоматикою, наприклад, опалення, кондиціювання, освітлення тощо. В поєднанні з системою сценаріїв автоматизації, можлива реалізація базових можливостей «розумного будинку» - увімкнення освітлення при знятті об’єкту з охорони, закриття електрозамку при постановці під охорону, увімкнення опалення при отриманні сигналу від термостату та багато інших.   

Виносний модуль розширення релейних виходів M-OUT8R

 • M-WRL - модуль для додавання в систему безпровідних компонентів. На сьогодні, розроблена модифікація M-WRL для роботи з безпровідними компонентами Crow, інтеграція з іншими виробниками - в процесі. 

 

 

 

 

 

 

 

Виносний модуль розширення безпровідними компонентами M-WRL

 • P-IND32 виносна панель індикації. Підтримує роботу тільки з «Оріон NOVA 8+». Використовується на середніх та великих об’єктах, де необхідна проста та зрозуміла індикація стану системи.

 

 

 

 

 

 

 

Виносна панель індикації P-IND32

 • M-NET – комунікатор для роботи з ПЦС та хмарним сервером Tiras CLOUD в каналі Ethernet, для всіх ППК серії «Оріон NOVA».
 • Ethernet-канал стає все більш актуальним при збільшенні трафіку Internet, що використовує охоронна система – дистанційне керування, підвищення інформативності протоколів зв’язку з ПЦС, зменшення часу опитування системи та ін. Для мінімізації витрат на Internet, як основний канал зв’язку - доцільніше використовувати Ethernet-підключення, а GSM – в якості резервного.    

Ethernet-комунікатор M-NET

 • M-GSM– комунікатор для роботи з ПЦС та хмарним сервером Tiras CLOUD в каналі GPRS (для ППК «Оріон NOVA 8+», всі інші ППК серії «Оріон NOVA» мають вбудований GSM-комунікатор). 


GSM-комунікатор M-GSM

Канали зв’язку

Для зв’язку з пультом - підтримуються GPRS та Ethernet-канали зв’язку. 
Протоколи – «NOVA» та «Інтеграл Fire», для роботи з пультами «Мост» та «Spider», відповідно. Модифікація ППК серії «Оріон NOVA» для роботи з ПЦС «Spider» знаходиться на фінальній стадії тестування і вже скоро надійде у продаж.  Для зв’язку з хмарним сервером Tiras CLOUD також можуть бути використані GPRS та Ethernet-канали зв’язку. 
 

Режими охорони

«Оріон NOVA» - це універсальна охоронна система, яка може працювати як в автономному режимі, так і в пультовому. Зміна режиму роботи не потребує заміни приладу, а тільки його переналаштування. 
 
Таким чином, власник об’єкту може спочатку охоронятись автономно, а в разі потреби – почати охоронятись з підключенням на пульт моніторингу.   
 

«Control NOVA»

Тепер системою можливо управляти не тільки з клавіатури, брелка чи ключа доступу, а і з власного смартфону. Для цього був розроблений спеціальний додаток – «Control NOVA»
 
«Control NOVA» дає можливість повноцінного дистанційного керування та моніторингу за станом системи: зняття та постановка під охорону, керування виходами, перегляд журналу подій, перегляд актуального стану системи і все це - в режимі онлайн. 
 
Зв’язок між базовим приладом сигналізації та клієнтським додатком відбувається через хмарний сервер Tiras CLOUD. Зв’язок захищений, згідно сучасних стандартів шифрування, доступ в самому додатку захищений кодом доступу чи відбитком пальця. 
 
Додаток «Control NOVA» доступний в Android - та iOS-версіях.   

Додаток Control NOVA

Налаштування системи

Перейдемо до того, як це все налаштовується. Повне налаштування системи здійснюється через спеціалізоване програмне забезпечення «oLoader», яке тепер існує як для Windows, так і для Android. Тепер не треба ніяких USB-програматорів, вбудований USB-інтерфейс дозволяє працювати з приладом напряму.     
Що треба для налаштування системи?
 
У випадку налаштування з Windows – звичайний шнур USB-mini-USB, при Android-налаштуванні - ще один шнур USB-OTG. Це розповсюджені шнури, які є майже у всіх користувачів електроніки. 
 

Додаток «oLoader»

Відповідність стандартам

«Оріон NOVA» - це професійна охоронна система, яка розроблена у відповідності до європейського стандарту ДСТУ EN50131 з рівнем захисту GRADE 2 і готова протистояти не тільки випадковим недосвідченим зловмисникам, але і досвідченим «спеціалістам» з спеціальним обладнанням.  
 
По замовчуванню, система працює згідно цього стандарту – не показує стан системи в черговому режимі, не відсилає більше 5 однотипних повідомлень на ПЦС, гасить індикатор підтвердження після 180 секунд світіння тощо.
 
Але всі алгоритми роботи системи гнучко налаштовуються і налаштувати роботу системи, аналогічно до звичної серії «Оріон-Т.3.2» можливо без проблем. 
 

Відповідність стандартам

Бонуси

Крім того, що ми відзначили раніше, «Оріон NOVA» має значну кількість мілких, але дуже приємних нововведень, з якими легко ознайомитись, пройшовшись по налаштуваннях приладу в додатку «oLoader»: SMS-оповіщення на 16 номерів користувачів, журнал на 1000 подій, можливість обходу зон при постановці, система сценаріїв для реалізації автоматизації системи, контроль глушіння GSM та багато іншого.
 

Висновки

Ніхто краще не скаже про обладнання, ніж спеціалісти, які реально з ним працюють. Ми поспілкувались з такими і основний посил такий – ті, хто спробував «Оріон NOVA», вже не хочуть повертатись до старих серій обладнання. Вже з другого-третього об’єкту, освоївши всі налаштування та можливості системи, приходить розуміння, над чим ми так довго працювали.  
 
Ми, в свою чергу, запрошуємо і інших спеціалістів сфери безпеки спробувати попрацювати з охоронними системами серії «Оріон NOVA» і поділитися своїм досвідом експлуатації.