Грандіозне оновлення Tiras PRIME A

В останній день літа раді представити грандіозне оновлення нашої адресної системи пожежної сигналізації Tiras PRIME A - версію 1.3.
Оновлення складається з нових пристроїв та нових програмних можливостей, що виводять систему на новий рівень - на рівень справді великих об'єктів. Коротко про всі оновлення.
Нові пристрої
1. AM-OUT1R+. Адресний релейний модуль з двома універсальними входами.
Основна перевага та відмінність від AM-OUT2R - він не потребує зовнішнього живлення, так як оснащений бістабільним реле. Крім одного потужного реле (15 А на замикання, 5 А на розмикання), модуль оснащений двома універсальними входами для контролю протипожежної автоматики та входом контролю 220 В.
2. AM-IN4. Адресний модуль входів.
Модуль оснащений чотирма універсальними входами для контролю протипожежної автоматики - заслінки, ліфти, димовидалення, насоси тощо. Варіантів застосування безліч, як в парі з релейними модулями, так і самостійно.
3. AM-MULTI+. Універсальний адресний модуль.
Спочатку про AM-MULTI+ в загальному:
Це адресний пристрій в пластиковому корпусі 28*28 см (як Orion NOVA M) з блоком живлення на 35 Вт, місцем під АКБ на 7 чи 9 А*год.
Оснащений наступними входами та виходами:
- 5 універсальних входів для контролю протипожежної автоматики;
- 2 універсальних силових транзисторних виходи, що можуть працювати як виходи “Оповіщення”;
- 2 виходи живлення (24V/400mA).
- два універсальних слота.
AM-MULTI+ є, справді, унікальним пристроєм, який може використовуватись в трьох основних варіантах.
Варіант 1 - адресний блок живлення на 35 Вт.
На відміну від неадресних звичайних блоків живлення, у яких для обміну з ППКП треба використовувати додаткові входи/виходи та, відповідно, додаткові кабельні лінії, AM-MULTI+ підключається в адресний інтерфейс і по ньому спілкується з базою. Переваги очевидні.
Варіант 2 - розширювач входів та виходів.
- 5 входів для контролю автоматики - заслінки, ліфти, димовидалення, насоси тощо.
- 2 універсальні транзисторні виходи для керування оповіщенням чи автоматикою (з контролем чи без контролю лінії зв'язку).
- Якщо треба реле - використовуємо універсальні слоти. В кожний з них можна встановити модуль M-OUT2R на два реле. Отже, разом будемо мати 4 реле.
Варіант 3 - розширювач адресних інтерфейсів.
Тут на сцену виходить ще один новий пристрій M-LOOP. Невеликий та малопомітний, проте з величезним впливом на всю систему.
M-LOOP - модуль, який встановлюється в універсальний слот та додає в систему один адресний інтерфейс.
В AM-MULTI+ може бути встановлено один чи два M-LOOP і єдине обмеження по кількості підключених адресних пристроїв - не більше 250 на один AM-MULTI+.
Тобто, ці 250 пристроїв можуть бути підключені як в один адресний інтерфейс, тобто до одного M-LOOP, чи в два інтерфейси по 125 пристроїв на кожний M-LOOP - так, як буде зручніше для топології системи.
І так, ви все правильно зрозуміли - додаткові адресні інтерфейси підключаються не на якусь окрему шину, а в основні адресні інтерфейси, які виходять з ППКП. На практиці - це суттєва економія на кабельних лініях.
Максимальні кількості в системі
А тепер про те, скільки всього адресних пристроїв та адресних інтерфейсів може бути в системі. Барабанний дріб...
4000 адресних пристроїв та 128 адресних інтерфейсів.
Спитаєте: “Як таке може бути?” Відповідаємо - “Сучасна апаратна платформа та протоколи обміну власної розробки”.
(!) І ще одне, при об'єднанні чотирьох ППКП в систему по Ethernet-інтерфейсу загальна кількість адресних пристроїв сягає 16 000 шт. (4*4000 шт.).
Сценарії
В v1.3 в Tiras PRIME A з'являються довгоочікувані сценарії!
Максимальна кількість сценаріїв - 128.
У кожного сценарію - до 8 умов активації, до яких може застосовуватись різна логіка (при виконанні всіх умов чи хоча б однієї (І/АБО)) та до 16 дій.
Найкращий варіант, як швидко зрозуміти логіку формування сценаріїв - спробувати налаштувати їх з нової версії aLoader, який вже доступний до завантаження.
Крім сценаріїв, він допоможе швидко освоїти логіку розширення системи за допомогою AM-MULTI+ та M-LOOP.
Зараз ми лише коротко розповіли про оновлення в v1.3.
Далі - продовжимо, але висновки на сьогодні такі:
- нові адресні пристрої вже сертифіковані та доступні до замовлення;
- нова програмна версія ППКП - v1.3 - готова та доступна до використання (нові ППКП вже з нею, встановлені - можна перепрошити власними силами, налаштування системи при цьому збережуться);
- нова версія aLoader - доступна до завантаження (якщо вже встановлений - то оновиться при наступному запуску).